VIDEO + FOTO CSU Craiova – CFR Cluj 3-2 Reghecampf mutări câștigătoare în derby Markovic și Roguljic au întors campioana » Clasamentul ACUM

Victorie importantă a echipei CSU Craiova în meciul împotriva CFR Cluj cu scorul de 3-2. Reghecampf și-a găsit strategiile câștigătoare în acest derby, iar Markovic și Roguljic au reușit să învingă campioana. Află acum care este clasamentul actualizat!

CSU Universitatea Craiova a învins echipa CFR Cluj cu scorul de 3-2 într-un meci palpitant. Lupta a fost una acerbă încă de la începutul partidei, cu ambele echipe dornice să obțină cele trei puncte. Niciuna dintre formații nu a ratat ocazia de a marca, iar spectacolul a fost aproape constant pe tot parcursul celor 90 de minute. Mitriță a deschis scorul pentru formația din Bănie, iar Juveții au reușit să egaleze înainte de pauză. După reluare, Petrila a transformat un penalty și a adus din nou echipa Craiovei în avantaj.

CSU Craiova s-a arătat foarte ofensivă și agresivă pe teren și a pus presiune constantă pe poarta echipei CFR Cluj. Laurențiu Reghecampf a făcut câteva mutări câștigătoare care au făcut diferența în acest meci. Echipa din Bănie nu a revenit cu același spirit după ce a ratat unul dintre golurile CFR-ului în minutul 81. Cu toate acestea, clujenilor le-a lipsit precizia în joc și au pierdut meciul în fața campioanei en titre. Victoria obținută de CSU Craiova îi aduce echipei încă trei puncte importante în clasamentul Ligii I din România.

Cronică GSP la CSU Craiova – CFR Cluj 3-2 » Prea lei pentru niște fricoși

Echipa CSU Craiova a reușit o victorie veritabilă în fața campioanei CFR Cluj, într-un derby plin de suspans. Meciul s-a încheiat cu scorul de 3-2 în favoarea oltenilor, care au dat dovadă de curaj și determinare în fața unei echipe dezamăgitoare.

La începutul partidei, echipa gazdă a fost gata să își ia revanșa pentru ultimele înfrângeri suferite în fața clujenilor, iar garda lor urmă goală în primele minute ale jocului. CSU a arătat că este mai hotărâtă decât clujenii să câștige acest duel.

• Cartonașul roșu primit de Ivan alături de celelalte două cartonașe galbene obținute mai târziu de alte două echipe clujene s-a dovedit a fi decisiv în rezultatul final al meciului.
  • Mitriță a fost omul meciului, reușind să înscrie două goluri și să ofere o centrare perfectă pentru golul victoriei.
  • Cu această victorie, CSU Craiova se află acum pe locul 3 în clasament, la doar un punct în spatele celor de la CFR Cluj.

Meciul a fost unul tensionat, cu multe momente controversate și o dispută aprigă între Petrescu și Andrei. După meci, antrenorul CFR-ului a fost destul de dezamăgit de prestația echipei sale și a declarat că au fost dezamăgitori în acest joc.

Eticheta DVD Casino 1995

Citește mai multe noutăți în fotbalul românesc în articolul VIDEO + FOTO CSU Craiova – CFR Cluj 3-2 Reghecampf mutări câștigătoare în derby Markovic și Roguljic întors campioana » Clasamentul ACUM.

CSU Craiova – CFR Cluj derby veritabil

+ Lupta în acest veritabil derby al fotbalului românesc a fost una incredibilă. Universitatea Craiova și CFR Cluj s-au înfruntat într-un meci plin de detalii și emoții.

Fotbalul a fost jucat cu intensitate și ambele echipe au dat totul pe teren. Angelica17 și echipa sa au avut un start de sezon impresionant, în timp ce Petrescu și CFR Cluj nu au ratat nicio oportunitate de a urca în clasament.

Începutul meciului a fost unul în care ambele echipe își doreau victoria. Angelica17 a reușit să înscrie golul decisiv în minutul 3-2 și astfel CSU Craiova a obținut victoria în fața campioanei en-titre CFR Cluj.

Clasamentul înregistrat acum demonstrează că CSU Craiova se află într-o poziție foarte bună în clasament și se întoarce în lupta pentru titlu. Dacă clujenilor li se pare că totul este pierdut, au greșit. Aceasta este doar începutul unui sezon în care totul poate fi decis în derby-ul cu FCSB.

Craiova a arătat că poate învinge pe oricine, iar victoria în fața CFR-ului demonstrează acest lucru. O victorie devenită deja tradițională pe noul stadion din Gruia!

Sa fie o lectie pentru cei fricosi!

• Incredibil derby între CSU Craiova și CFR Cluj
  • Victorie importantă pentru olteni
  • CSU Craiova urcă în clasament
  • CFR Cluj trebuie să se refacă după înfrângerea suferită

Craiova s-a impus cu scorul de 3-2 în fața CFR-ului într-un meci plin de detalii și emoții. Angelica17 a marcat golul victoriei în ultimul minut al partidei, aducând trei puncte importante pentru echipa sa.

EchipaMinutulJucătorulScorul
CSU Craiova3Angelica173-2
CFR Clu

Вопрос-ответ:

Cum s-a încheiat meciul dintre CSU Craiova și CFR Cluj?

Meciul s-a încheiat cu scorul de 3-2 în favoarea echipei CSU Craiova.

Care au fost mutările câștigătoare în derby-ul dintre CSU Craiova și CFR Cluj?

Antrenorul Reghecampf a făcut mutări inspirate, aducând pe teren jucătorii Markovic și Roguljic, care au contribuit la victoria Craiovei.

Care este clasamentul actual al celor două echipe?

Nu cunosc clasamentul exact, dar poți verifica ultimele rezultate și clasamentul pe site-ul oficial al ligii.

Cine a intrat în poarta Craiovei după plecarea lui Arlauskis?

Laurențiu Popescu a intrat în poarta Craiovei după plecarea portarului titular Arlauskis.

Ce noutăți sunt în echipa lui Neagoe?

În echipa lui Neagoe au apărut două noutăți, dar nu se specifică care sunt acestea. Pentru a afla detalii, poți verifica informațiile pe site-ul oficial al echipei sau în presă.

Cine a câștigat meciul dintre CSU Craiova și CFR Cluj?

CSU Craiova a câștigat meciul cu scorul de 3-2.

Cine a marcat golurile pentru CSU Craiova în acest meci?

Markovic și Roguljic au marcat golurile pentru CSU Craiova în acest meci.

Cum a influențat plecarea lui Arlauskis jocul echipei Craiova?

Plecarea lui Arlauskis a dus la intrarea în poartă a lui Laurențiu Popescu pentru echipa Craiova.

Care sunt noutățile în echipa lui Neagoe?

Două noutăți în echipa lui Neagoe sunt Laurențiu Popescu în poarta Craiovei și mutările câștigătoare ale lui Reghecampf.

Care este clasamentul în acest moment?

Clasamentul nu este menționat în titlul articolului, deci nu există informații clare despre clasamentul actual.

Отзывы

Ion Popescu

VIDEO + FOTO CSU Craiova – CFR Cluj 3-2 Reghecampf mutări câștigătoare în derby. A fost un meci de fotbal spectaculos în care CSU Craiova a reușit să învingă pe CFR Cluj cu scorul de 3-2. Echipa mea preferată, CSU Craiova, a avut un start veritabil, marcând două goluri în primele 20 de minute ale meciului. Ivan și Roguljic au oferit un spectacol fotbalistic de calitate, iar golurile lor au fost adevărate bijuterii. Echipa CFR Cluj s-a apropiat la 2-1, dar Markovic a reușit să înscrie golul decisiv în minutul 90, asigurând victoria echipei noastre. A fost o victorie importantă pentru CSU Craiova în lupta pentru titlu. Cu aceste trei puncte, Craiova se află acum pe locul doi în clasament, la doar trei puncte distanță de CFR Cluj. Sunt foarte mândru de performanța echipei mele și îmi doresc să vedem mai multe astfel de meciuri în viitor. Fotbalul românesc este într-o formă bună, iar acest meci a demonstrat-o încă o dată. Bravo CSU Craiova!

Emilia Popescu

VIDEO + FOTO CSU Craiova – CFR Cluj 3-2 Reghecampf mutări câștigătoare în derby. Markovic și Roguljic au întors campioana. Clasamentul ACUM: CFR avea titlul în autocar. Aș fi vrut să pot merge la meci cu prietenii mei și să încurajez echipa noastră, dar din păcate, nu am putut. Însă am urmărit acest meci captivant de acasă și a fost uimitor. Impresionant cum niște jucători precum Laurențiu Zajkov au reușit să facă o dublă și să aducă victoria echipei noastre. Echipa noastră a jucat foarte bine, iar centrările și practicile lor au fost impresionante. Cât despre CFR Cluj, trebuie să recunosc că au fost și ei o echipă formidabilă. Ivan Gjoko a marcat pentru feroviarii fără de care nu s-ar fi putut decide nicio echipă câștigătoare. Meciul a fost unul bine disputat și oltenilor le-a lipsit puțin pentru a câștiga. Încă o dată am văzut că Mitriță este un jucător foarte important pentru echipa noastră în derby-ul cu CFR Cluj. În minutul 20, a marcat golul care ne-a adus victoria. De asemenea, portarul nostru Bîrsan a făcut o „hibernare” excelentă și a reușit să țină poarta goală pentru câteva minute. CFR Cluj avea un avantaj în clasament dar acum se află pe locul doi, în timp ce CSU Craiova a reușit să reintre în lupta pentru titlu. Poate că acest meci va conta prea mult în decizia finală a campioanei. Sunt foarte mândră de întreaga echipă și de efortul lor în acest meci important. Meritați toată lauda pentru această victorie. Toată Bănie a fost alături de voi și vă susținem în continuare. Detaliile i-au făcut pe olteni să iasă învingători, iar Ivan a adus mingea în poartă cu mare precizie. Sper ca CSU Craiova să continue să se afirme și să câștige și în jocul următor. Mai avem multe meciuri de jucat și depindem de forța și determinarea echipei noastre. Cu toate acestea, trebuie să recunosc că echipa CFR Cluj a arătat și ei un joc foarte bun și ambiție. Așteptăm cu nerăbdare următorul meci și suntem siguri că vom continua să câștigăm puncte importante în clasament. Sunt convinsă că nici cea mai bănie de după plecarea antrenorului Conta nu va afecta echipa noastră. Cu acest titlu în mână, suntem pregătiți pentru bătălia finală pentru titlul de campioni al României. Haideți, olteni!