Rezultate WTA Australian Open 2023

Rezultatele WTA la Australian Open 2023: rezultate, scoruri și analize ale meciurilor de tenis la Australian Open 2023

Întrebări și răspunsuri:

Cine a fost în finala feminină de la Australian Open 2023?

Jelena Ostapenko a învins-o pe Naomi Osaka în finala feminină de la Australian Open 2023.

Care a fost scorul finalei feminine de la Australian Open 2023?

Scorul finalei feminine de la Australian Open 2023 a fost 6-4, 6-3 în favoarea lui Jelena Ostapenko.

Este aceasta prima victorie într-un turneu de Grand Slam pentru Jelena Ostapenko?

Nu, Jelena Ostapenko a câștigat deja un turneu de Grand Slam în cariera sa. A câștigat French Open în 2017.

Care a fost cea mai mare surpriză a turneului feminin de la Australian Open 2023?

Cea mai mare surpriză a turneului feminin de la Australian Open 2023 a fost eliminarea primei favorită, Ashleigh Barty, în runda a treia.

Cine este cea mai tânără jucătoare care a ajuns în sferturile de finală la Australian Open 2023?

Cea mai tânără jucătoare care a ajuns în sferturile de finală la Australian Open 2023 este Coco Gauff, în vârstă de 17 ani.

Câți dintre jucătorii români s-au calificat în fazele superioare ale turneului feminin de la Australian Open 2023?

La Australian Open 2023, 2 jucătoare române s-au calificat în fazele superioare ale turneului feminin: Simona Halep și Sorana Cîrstea.

Care a fost cel mai lung meci din turneul feminin de la Australian Open 2023?

Cel mai lung meci din turneul feminin de la Australian Open 2023 a avut loc în runda a treia și s-a jucat între Petra Kvitova și Aryna Sabalenka. Meciul a durat 3 ore și 48 de minute, iar Kvitova a câștigat cu scorul de 6-7, 7-6, 7-6.

Book of Ra 6: jocuri cazino, reguli si simboluri - CasinoMania

Cine a câștigat finala feminină la Australian Open 2023?

Finala feminină la Australian Open 2023 a fost câștigată de Simona Halep.

Ce scor a fost în finala feminină la Australian Open 2023?

Simona Halep a învins-o pe Serena Williams în finala feminină la Australian Open 2023 cu scorul de 6-4, 6-3.

Cine a ajuns în semifinalele feminine la Australian Open 2023?

Ajung în semifinalele feminine la Australian Open 2023 au fost Simona Halep, Serena Williams, Naomi Osaka și Ashleigh Barty.

Cum s-a desfășurat parcursul Simonei Halep la Australian Open 2023?

Simona Halep a avut un parcurs excelent la Australian Open 2023. Ea a trecut de mai mulți adversari puternici și a ajuns în finală, unde a învins-o pe Serena Williams pentru a câștiga trofeul.

Care a fost cel mai surprinzător rezultat la Australian Open 2023?

Cel mai surprinzător rezultat la Australian Open 2023 a fost eliminarea Ashleigh Barty în sferturile de finală. Ea era una dintre favoritele turneului, dar a fost învinsă de un adversar neașteptat.