Întrebări și răspunsuri:

Cine a câștigat Europa Champions League?

Clubul Bayern Munchen a câștigat Europa Champions League în sezonul 2019-2020.

Care a fost rezultatul finalei Europa Champions League?

În finala Europa Champions League, Bayern Munchen a învins PSG cu scorul de 1-0.

Ce echipe au ajuns în semifinalele Europa Champions League?

Echipele care au ajuns în semifinalele Europa Champions League în sezonul 2019-2020 au fost Bayern Munchen, PSG, RB Leipzig și Lyon.

Care a fost rezultatul meciului dintre Bayern Munchen și Barcelona în sferturile de finală?

Bayern Munchen a învins Barcelona cu scorul de 8-2 în sferturile de finală ale Europa Champions League.

Câți goluri a marcat Robert Lewandowski în Europa Champions League?

Robert Lewandowski a marcat 15 goluri în Europa Champions League în sezonul 2019-2020.

Ce antrenor a condus echipa Bayern Munchen în câștigarea titlului din Europa Champions League?

Hans-Dieter Flick a fost antrenorul care a condus echipa Bayern Munchen în câștigarea titlului din Europa Champions League în sezonul 2019-2020.

În ce oraș s-a jucat finala Europa Champions League?

Finala Europa Champions League s-a jucat în Lisabona, Portugalia.