Вопрос-ответ:

Cum s-a încheiat meciul între Franța și Croația?

Meciul s-a încheiat cu scorul de 4-2 în favoarea Franței.

Cine a marcat golurile pentru Franța?

Golurile pentru Franța au fost marcate de Antoine Griezmann, Paul Pogba, Kylian Mbappé și Ivan Perišić (autogol).

Cine a marcat golurile pentru Croația?

Golurile pentru Croația au fost marcate de Ivan Perišić și Mario Mandžukić.

Cum a evoluat meciul în prima repriză?

Franța a deschis scorul în minutul 18 prin Antoine Griezmann, iar Croația a reușit să egaleze în minutul 28 prin golul marcat de Ivan Perišić.

Care a fost scorul la pauză?

Scorul la pauză a fost 2-1 în favoarea Franței.

Care a fost golul decisiv al meciului?

Golul decisiv al meciului a fost marcat de Kylian Mbappé în minutul 65, care a dus scorul la 4-1 în favoarea Franței.

Cum a fost primită victoria Franței în rândul suporterilor?

Victoria Franței a fost primită cu bucurie și entuziasm în rândul suporterilor, care au ieșit în stradă să sărbătorească câștigarea Cupei Mondiale.

Cum a reacționat antrenorul Croației după înfrângere?

Antrenorul Croației a recunoscut superioritatea Franței și a felicitat echipa adversă pentru victorie. A declarat că sunt mândri de performanța lor în acest turneu și că vor continua să lucreze pentru a deveni și mai buni în viitor.

Cum s-a încheiat meciul dintre Franța și Croația?

Cum a reușit Franța să învingă Croația cu un scor atât de mare?

Franța a reușit să învingă Croația cu un scor atât de mare datorită unei performanțe excelente a echipei, care a marcat 4 goluri. Jucătorii francezi au fost foarte bine pregătiți tactic și au avut o eficiență remarcabilă în atac.